Filmy

Na koniec świata

Reżyser: Magdalena Łazarkiewicz
Występują: Justyna Steczkowska, Aleksandr Domogarov, Joanna Zólkowska
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 1999
Data premiery: 17 września 1999
Język oryginalny: polski
Gatunek: dramat, romans
Czas trwania: 104 min.


Na koniec świata to wstrząsający dramat o namiętności, miłości i szaleństwie, o skomplikowanych i niejednoznacznych związkach między bohaterami – Jadwigą (Joanna Żółkowska), jej synem Kamilem (Dariusz Toczek), wychowanicą Jadwigi a zarazem żoną Kamila – Teresą (Justyna Steczkowska), a fascynującym i demonicznym malarzem – Wiktorem (Aleksander Domogarow). Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, w egzotycznej scenerii Mandżurii. Bohaterka filmu – Teresa przyjeżdża tam ze swoim świeżo poślubionym mężem Kamilem, którego nie kocha. Poznaje rosyjskiego malarza – Wiktora, który nawiązuje z Teresą romans, wciągając ją w erotyczną grę. Przelotna fascynacja młodą Polką wkrótce przekształca się w prawdziwą miłość. Tymczasem Kamil odkrywa zdradę żony, która niespodziewanie decyduje się opuścić kochanka. Wiktor szaleje z zazdrości. Tragedia jest nieunikniona.

Nigdy cię tu nie było

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes.  
W kinach od 13 kwietnia

Happy End

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych.    
W kinach od 16 marca

W ułamku sekundy

Złoty Glob dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2018. Diane Kruger Najlepszą aktorką MFF w Cannes 2017.
W kinach od 23 lutego

Księżyc Jowisza

Nowy film Kornéla Mundruczó, unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym.
W kinach od 26 stycznia

I tak cię kocham

Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Nominacja do Oscara® w kategorii: Najlepszy...
W kinach od 5 stycznia

Serce miłości

Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej, z Justyną Wasilewską i Jackiem Poniedziałkiem w rolach głównych...
W kinach od 1 grudnia 2017