Filmy

Gerry

Tytuł oryginalny: Gerry
Reżyser: Gus van Sant
Występują: Matt Damon, Casey Affleck
Kraj produkcji: USA, Argentyna, Jordania
Rok produkcji: 2002
Data premiery: 11 kwietnia 2003
Data premiery DVD: 15 grudnia 2006
Język oryginalny: angielski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 103 min.


„Gerry” – film twórców „Buntownika z wyboru” Gusa Van Santa i Matta Damona – to jeden z najbardziej bezkompromisowych amerykańskich filmów niezależnych ostatnich lat. „Gerry” jest hołdem dla mistrzów kina: Antonioniego, Kiarostamiego, Tarra, a jednocześnie powrotem Van Santa do tematyki i stylu wizualnego jego wczesnych filmów: „Drugstore Cowboy” i „Moje własne Idaho”.

Jest to opowieść o dwójce przyjaciół (Matt Damon i Casey Affleck), którzy w trakcie podróży przez bezkresną pustynię zeszli ze szlaku i zagubili się. Wraz z upływem czasu ich siły i szanse na przeżycie maleją, a przyjaźń zostaje wystawiona na ostateczną próbę. Gerry to minimalistyczna i otwarta na wiele interpretacji wizja przepełniona wspaniałą, przejmującą muzyką Arvo Pärta i Briana Eno.

Happy End

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych.    
W kinach od 16 marca

W ułamku sekundy

Złoty Glob dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2018. Diane Kruger Najlepszą aktorką MFF w Cannes 2017.
W kinach od 23 lutego

Księżyc Jowisza

Nowy film Kornéla Mundruczó, unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym.
W kinach od 26 stycznia

I tak cię kocham

Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Nominacja do Oscara® w kategorii: Najlepszy...
W kinach od 5 stycznia

Serce miłości

Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej, z Justyną Wasilewską i Jackiem Poniedziałkiem w rolach głównych...
W kinach od 1 grudnia 2017

Manifesto

Bezkompromisowe, hipnotyczne i wspaniale nakręcone kino w reżyserii Juliana Rosefeldta, jednego z wiodących artystów sztuki współczesnej.
W kinach od 17 listopada 2017