Aktualności

druzynawkinach

„Drużyna” Michała Bielawskiego świetnie przyjęta przez kibiców i środowisko sportowe

Od dziś w ponad 100 kinach w całej Polsce można oglądać film „Drużyna” w reżyserii Michała Bielawskiego, drugi w historii polskiego kina film o siatkówce, którego premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn.

Twórcom i pomysłodawcom “Drużyny” udało się pozyskać pilnie strzeżony klucz do tak zwanej „kuchni” reprezentacji Polski. Oko żadnej profesjonalnej kamery jeszcze nigdy nie było tak blisko. (…) ukazane są całkowicie nowe perspektywy, z jakich nigdy nie mieliśmy okazji obserwować poczynań i zmagań biało-czerwonych Orłów. I, trzeba przyznać, jakość zdjęć, ujęć, jest zaskakująco wysoka i może się podobać. (…) Zachęcam zatem każdego z Państwa do wybrania się na seans i przekonania się na własnej skórze, że efekt ten jest niesamowity. Mam na myśli nawet tych, którzy do tej dyscypliny nie pałają większą miłością lub w ogóle mają go za niszowy. Pora zmienić to przekonanie, a seans „Drużyny”, w moim odczuciu – jest idealną okazją ku temu, by zakochać się w pięknie tego sportu. (…) Bez dwóch zdań – dokument ten jest wspaniałą promocją polskiej siatkówki.
Krzysztof Poręba, Siatkówka w obiektywie

Piękna muzyka i znakomite zdjęcia od samego początku wprowadzają jednak w magiczny siatkarski klimat.(…) Wszystkim zaangażowanym w produkcję serdecznie gratuluję i… dziękuję. Dziękuję, że po 40 latach powstał kolejny dokument o siatkówce.
Jerzy Mielewski, Polsat Sport

Film pokazuje naszych siatkarzy jako prawdziwych wojowników, którzy nigdy się nie poddają, do każdej porażki czy potknięcia podchodzą z ogromną pokorą i chęcią natychmiastowej rehabilitacji. Co ważniejsze, dokument pokazuje coś, czego nie widzimy oglądając mecze i o czym często zapominamy świętując sukcesy lub przeżywając przegrane – drogę. (…) każdy kibic siatkówki i nie tylko, chcący lepiej poznać i zrozumieć tych chłopaków, powinien udać się do kina i obejrzeć „Drużynę”.
PsychologiaSportu.pl

Obowiązkowy dla fanów dokument o polskich siatkarzach. Ale też o tym, jak brutalny i bezwzględny jest profesjonalny sport.
Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza Co Jest Grane ****

Niełatwo nakręcić sportowy dokument, który mógł na równych prawach funkcjonować z innymi filmami. Trudno się osunąć w telewizyjność, rejestrację boiskowej walki czy kolejne obrazki z gadającymi głowami. „Drużynie” Michała Bielawskiego udało się ominąć wszystkie te pułapki.
Urszula Lipińska, Wp.pl

„Drużyna” od dziś w kinach