Aktualności

Neon Demon_1

Daty letnich premier Gutek Film: „Neon Demon” Refna, „Komuna” Vinterberga, „Julieta” Almodovara

Dziś rusza festiwal w Cannes, a my zdradzamy daty polskich premier dwóch spośród 9 naszych tytułów, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego tej najważniejszej imprezy filmowej świata.

„Neon Demon”

(The Neon Demon)
reż. Nicolas Winding Refn
USA, Francja, Dania

W kinach od 22 lipca 2016

Pierwszy horror w karierze twórcy „Drive”, z Elle Fanning i Keanu Reevesem w rolach głównych. Rozgrywająca się w Los Angeles w środowisku modelek opowieść o pragnieniu sławy, wiecznej młodości, zazdrości i zbrodni. O tym, że piękni żyją krótko.

Pewnego ranka obudziłem się i zdałem sobie sprawę, że jestem zarówno otoczony, jak i zdominowany przez kobiety. Ku mojemu zdziwieniu poczułem potrzebę nakręcenia horroru o złowrogim pięknie. | Nicolas Windig Refn

commune_1

„Komuna”

(Kollektivet)
reż. Thomas Vinterberg
Dania, Szwecja, Holandia

W kinach od 19 sierpnia 2016

„Komuna” to oparta na wspomnieniach reżysera oraz sztuce teatralnej historia duńskiej komuny w latach 70-tych. Projekt rozpoczyna się jako społeczny eksperyment prezenterki telewizyjnej Anny (Trine Dyrholm) i jej męża Erika, architekta, który do wielkiego domu dopraszają grupę znajomych, by życie grupy nabrało barw i radości. Jednak wymarzona wspólnota szybko się rozsypie, gdy Erik sprowadzi do domu młodą studentkę.

Julieta_1

„Julieta”

reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania

W kinach od 9 września 2016

Trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych, i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro, w reżyserii twórcy „Porozmawiaj z nią” i „Volver”.

Odkąd przeczytałem „Uciekinierkę”, myślałem o zaadaptowaniu opowiadań Alice Munro na potrzeby kina. „Julieta” to mój powrót do kobiecego wszechświata. | Pedro Almodóvar