„Olśniewająca animacja,
niezwykła pod każdym względem:
od doskonałego scenariusza,
poprzez zachwycającą stronę wizualną,
po emocjonalny wydźwięk.
Po prostu wspaniała.”

The Hollywood News 

Opis filmu

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Legendarne japońskie Studio Ghibli (Spirited Away: W krainie Bogów) przedstawia urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj w sobie bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widzów na całym świecie.„Niezwykle poruszający film,
który pomimo pozornie prostej historii
mówi o głębokich sprawach,
przy użyciu najsubtelniejszych środków.”

Sight & Sound 

Scope100

Scope100 to trzecia już edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku przez Gutek Film. Do tej pory dzięki widzom biorącym udział w projekcie na polskie ekrany trafiły filmy Magical Girl, Party Girl oraz Blokada.

W ramach projektu Scope100 Gutek Film zaprosił 100 widzów z całej Polski do obejrzenia 7 najnowszych europejskich produkcji, które nie trafiły jeszcze do polskich kin. Były wśród nich filmy pokazane na najważniejszych festiwalach filmowych (Cannes, Wenecja, Berlinale i San Sebastian). Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. Tym razem decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy – animację Czerwony żółw.

Głosy widzów, uczestników projektu Scope100, o filmie.

„Odbieram
Czerwonego żółwia
jako manifest życia w symbiozie z naturą, pogodzenia się z jej siłami i akceptacji tego, co jest nam dane.”
Magdalena Orwat

„Film mnie urzekł
– kreską, muzyką
i niezwykle silną metaforą.”
Magdalena Sobolska

„Piękna, prosta i wzruszająca historia opowiedziana baśniowym językiem. Pomimo skromnej fabuły – a może właśnie dlatego – dotyka wielu ważnych treści, uniwersalnych ludzkich dylematów: zmagania się ze swoim losem, konfrontacji z samotnością, tęsknoty za bliskością, rytmu życia.”
Karina Filak„Niezwykła medytacja o tym,
jak na wiele sposobów
oddaliliśmy się od natury i Ziemi.”

The Philadelphia Inquirer 

Kup bilet na film„Po seansie
zapragniecie odkryć
własną rajską wyspę.”

The Village Voice 

© 2017 Gutek Film Sp. z o.o., Al. Wojska Polskiego 41 lok. 43, 01-503 Warszawa