Aktualności

Fusion x64 TIFF File

Ciche arcydzieło: wychwalany „Czerwony żółw” od dziś w kinach!

Od dziś w kinach można zobaczyć urzekającą baśń dla dorosłych „Czerwony żółw” w reż. Michaela Dudoka de Wita. Widzowie i krytycy z zachwytem mówią o pełnej metafor historii, jak i o jakości samej animacji, stworzonej w legendarnym japońskim Studiu Ghibli po raz pierwszy we współpracy z europejskim reżyserem.

„Czerwony żółw” to fascynująca przygoda. To spotkanie z czymś bliskim, a zarazem bardzo odległym. To poetyckie kino pełne symboli i niedopowiedzeń. To także metafora ludzkiego życia. W pierwszej kolejności jest to przede wszystkim znakomity film, który na długo pozostaje z widzem i zmusza go do kolejnego z nim kontaktu. Połączenie japońskiego i europejskiego ducha dało kinu kolejną wybitną animację.
Sylwester Sadowski, naekranie.pl   9/10

Niespełna półtoragodzinna animacja jest magiczną przypowieścią o wolności, samotności, przetrwaniu, a przede wszystkim cyklu życia. 
Martyna Olszowska, Interia.pl   9/10

W tej poetyckiej animacji na ekranie na pozór dzieje się niewiele, w istocie – wszystko. O zjawiskowa oprawę wizualną nominowanej do Oscara animacji zadbało legendarne Studio Ghibli.
Anna Tatarska, Co Jest Grane 24   *****

To kolejny już przykład na to, że animacje nie muszą być tylko bajkami dla dzieci, ale mogą reprezentować wielką sztukę i przy tym być mądrą opowieścią dla młodszych i starszych widzów. Coraz mniej filmów sprawia, że po wyjściu z kina czujemy jakbyśmy wrócili z dalekiej podróży. „Czerwony żółw” daje nam takie właśnie doświadczenie, które sprawi, że z seansu wrócimy mądrzejsi, spokojniejsi i być może nawet zastanowimy się nad własnym życiem.
Przemysław Dobrzyński, Spider’s Web

Wszystko w tym filmie służy głębszej refleksji, w zaskakujący sposób odsłaniając metafizyczne zaplecze tej sztuki.
Janusz Wróblewski, Tygodnik POLITYKA   5/6