Aktualności

Carol_wyw

Cate Blanchett i Rooney Mara opowiadają o pracy nad „Carol”

Zachęcamy do obejrzenia wywiadów z aktorkami odtwarzającymi główne role w filmie „Carol” Todda Haynesa: Cate Blanchett i Rooney Marą. 

Aktorki opowiadają o fabule filmu, o bohaterkach, które grają, i uczuciu, które między nimi rozkwita, o współpracy na planie i pracy z Toddem Haynes’em, o wizualnej stronie filmu, a także o tym, dlaczego widzowie mogą utożsamiać się z historią, która dzieje się 60 lat temu.

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian).

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.