Aktualności

nms dkf

5 maja pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” w ramach DKF „Wysokich Obcasów” w 8 miastach w Polsce!

Gutek Film wraz z magazynem „Wysokie Obcasy” zapraszają na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. Tym razem pokażemy przedpremierowo film „Nasza młodsza siostra” jednego z najwybitniejszych japońskich reżyserów, Hirokazu Kore-edy. 

Pokazy filmu wraz z dyskusją odbędą się 5 maja o godz. 19:30 w 8 miastach w Polsce. Spotkanie w warszawskim kinie Muranów poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Jego gościem będzie doktor nauk humanistycznych Iwona Kordzińska-Nawrocka, autorka licznych prac o kulturze Japonii, adiunkt przy Zakładzie Japonistyki i Koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dyskusja będzie transmitowana na żywo do pozostałych kin biorących udział w projekcie:
☛ Gdynia | GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE
☛ Kraków | KINO POD BARANAMI
☛ Łódź | KINO CHARLIE (pokaz bez transmisji dyskusji)
☛ Olsztyn | KINO AWANGARDA
☛ Poznań | NOWE KINO PAŁACOWE
☛ Szczecin | KINO PIONIER
☛ Wrocław | KINO NOWE HORYZONTY

Dyskusję będzie można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem youtube.com/GutekFilm/

KUP „WYSOKIE OBCASY”, a dostaniesz ZNIŻKĘ: Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 18 (877) „Wysokich Obcasów” (wydanie z 30 kwietnia 2016), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie. Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/DKF_WysokieObcasy/

OPIS FILMU
Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Na tegorocznej ceremonii nagród Japońskiej Akademii Filmowej (japońskich Oscarów) film otrzymał 5 statuetek, w tym dla Najlepszego Filmu, Reżysera oraz za Najlepsze Zdjęcia, tym samym stając się najlepszym japońskim filmem minionego roku.

„Nasza młodsza siostra”

w kinach od 13 maja 2016