Aktualności

WO-dkf1

5 kwietnia pokaz filmu „Mustang” w ramach DKF „Wysokich Obcasów” w 8 miastach w Polsce!

Gutek Film wraz z magazynem „Wysokie Obcasy” zapraszają na specjalny przedpremierowy pokaz nominowanego do Oscara filmu „Mustang” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. 

Pokazy filmu wraz z dyskusją odbędą się 5 kwietnia o godz. 20:30 w 8 miastach w Polsce. Spotkanie w warszawskim kinie Muranów poprowadzi dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski, a jego gośćmi będą Danuta Golecpsychoterapeutka psychoanalityczna, tłumaczka, założycielka wydawnictwa Oficyna Ingenium, publikującego książki z dziedziny psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej – oraz Polka tureckiego pochodzenia dr Agnieszka Aysen Kaimdoktor turkologii, tłumaczka i orientalistka, opowiadaczka zajmująca się przede wszystkim opowieściami tureckimi, perskimi, arabskimi – szerokim kręgiem tradycji ustnej Bliskiego Wschodu.

Dyskusja będzie transmitowana na żywo do pozostałych kin biorących udział w projekcie:
☛ Gdynia | GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE
☛ Kraków | KINO POD BARANAMI
☛ Łódź | KINO CHARLIE (pokaz bez transmisji dyskusji)
☛ Olsztyn | KINO AWANGARDA
☛ Poznań | KINO PAŁACOWE
☛ Szczecin | KINO PIONIER
☛ Wrocław | KINO NOWE HORYZONTY

Dyskusję będzie można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem youtube.com/GutekFilm/

KUP „WYSOKIE OBCASY”, a dostaniesz ZNIŻKĘ: Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 14 (873) „Wysokich Obcasów” (2 kwietnia 2016), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie. Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozdane DVD z repertuaru Gutek Film.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/DKF_WysokieObcasy/

OPIS FILMU

Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

„Mustang” w kinach

od 8 kwietnia 2016