Aktualności

gimme-danger_etm

25 listopada pokaz „Gimme Danger” Jima Jarmuscha w ramach Europejskich Targów Muzycznych

Gutek Film oraz Co Jest Grane 24 zapraszają na specjalny przedpremierowy pokaz dokumentu „Gimme Danger” w reżyserii Jima Jarmuscha, który odbędzie się w ramach Europejskich Targów Muzycznych w Warszawie. Twórca „Broken Flowers” i „Patersona” swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi. To będzie pierwsza okazja do obejrzenia filmu na dużym ekranie przed jego kinową premierą 9 grudnia.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Łukasz Kamiński, dziennikarz Co Jest Grane 24. Jego gośćmi będą Paweł Mossakowski, recenzent filmowy Co Jest Grane 24, oraz Muniek Staszczyk, wokalista zespołu T.Love. 

Bilety w cenie 20 zł.

Zakup biletów:
- poprzez www Co Jest Grane 24: http://bit.ly/2eNuZMB
- poprzez www Kina Muranów: http://kinomuranow.pl/gimme-danger/
- w kasie Kina Muranów

O EUROPEJSKICH TARGACH MUZYCZNYCH
25-27 listopada 2016, Warszawa

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 to jedno wielkie miejsce spotkań – fanów z artystami, muzyków z wydawcami, nauczycieli z uczniami, twórców z odbiorcami, Polaków z zagranicznymi gośćmi, branży z ekspertami, czyli każdego, kto lubi muzykę. Networking, wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, obserwacja trendów, nowych zjawisk, zmian technologicznych – tym wszystkim wypełnia się centrum Warszawy w ostatni weekend listopada.

W trakcie Targów odbywają się koncerty promujące polskich artystów, od alternatywy, rocku, jazzu, przez metal, folk, elektronikę, po szeroko pojęty pop. To miejsce promocji muzyki bez jakichkolwiek ograniczeń gatunkowych. To tu spotykają się wielkie gwiazdy i młode zespoły. Targi to również miejsce ciekawych rozmów w formie otwartych moderowanych wywiadów ze specjalnymi gośćmi, gdzie fani mogą bez ograniczeń porozmawiać ze swoimi muzycznymi idolami, gdzie bez barier i „zamkniętych” stref można zrobić sobie fotę, zgarnąć autograf.

I w końcu targi to także niecodzienna interaktywna przestrzeń muzycznej edukacji dla najmłodszych – to tu rozkręcamy muzyczne zainteresowania dzieci.

Szczegóły: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/ETM/  

OPIS FILMU

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.

W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!
Jim Jarmusch

„Gimme Danger” w kinach

od 9 grudnia 2016