Aktualności

pandory

24 lutego otwarte pokazy specjalne filmu „Obietnica Pandory” w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie

24 lutego zapraszamy do wybranych kin studyjnych na specjalne pokazy filmu „Obietnica Pandory” w reżyserii nominowanego do Oscara Roberta Stone’a. Bezpłatne projekcje są elementem programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomie o Atomie”, prowadzonego przez PGE EJ 1 – spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Celem programu jest przekazywanie rzetelnej i przystępnej wiedzy na temat energetyki jądrowej, umożliwiającej wyrobienie sobie własnej opinii w tej sprawie.

Szczegółowe informacje nt. filmu i planowanych pokazów można znaleźć na stronie: www.swiadomieoatomie.pl

LISTA POKAZÓW:
• Warszawa – Kino Muranów, 24 lutego, godzina 20:00 (klub filmowy DKF)
• Kraków – Kino pod Baranami, 24 lutego, godzina 19:00
• Wrocław – Kino Nowe Horyzonty, 24 lutego, godzina 18:00
• Szczecin – Kino Pionier, 24 lutego, godz. 20:00

Na wszystkie pokazy obowiązują bezpłatne wejściówki. Informacje dot. odbioru bezpłatnych wejściówek znajdą Państwo na stronach www poszczególnych kin.

OPIS FILMU
Skojarzenia z bronią masowego rażenia oraz tragedia w Fukushimie sprawiły, że dla wielu pojęcie energetyki jądrowej stało się synonimem lęku i globalnego zagrożenia. Co jeśli takie opinie są bezpodstawne – czy potrafimy pozbyć się uprzedzeń? Czy źródło energii, które budzi tyle obaw w rzeczywistości może być jedynym ratunkiem przed katastrofą klimatyczną? Reżyser przygląda się osobistym historiom znanych ekologów, którzy radykalnie zmienili swoje stanowisko wobec energetyki jądrowej, walcząc obecnie o jej rozwój. Stone zabiera widza w podróż, śledząc proces przemiany głównych bohaterów i analizując fakty i mity związane z tym sposobem wytwarzania energii elektrycznej.

SOA_podstawowa_kolor