Aktualności

news-KochamKino-luty_5b7cb5e6e9.jpeg.605x200_q90_crop

23 lutego pokaz komedii „Dumni i wściekli” w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie”

23 lutego (poniedziałek) o godz. 19:00 zapraszamy do wybranych kin sieci Multikino na specjalny przedpremierowy pokaz brytyjskiej komedii „Dumni i wściekli” w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie”.

„Kocham Kino w Multikinie” to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina. Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie, a gośćmi Grażyny Torbickiej oraz publiczności będą:
- Gethin Roberts – były członek LGSM (Lesbians and Gays Support the Miners), Walijczyk, właściciel księgarni, w filmie zagrany przez Andrew Scotta
- Paul Newbery – mieszkający w Polsce Walijczyk, który w 1984 roku – kiedy był studentem w Anglii – zaangażował się we wsparcie dla strajkujących górników. Ta walka zmieniła go na zawsze.

Kina sieci Multikino w których odbędzie się pokaz:
Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł
Normalny (poza Warszawą): 21 zł
Ulgowy (Warszawa): 19 zł
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

KUP BILETY

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

„Dumni i wściekli”

w kinach

od 6 marca 2015