Aktualności

wkinieiwsukcesie_grafika_event_final

13 maja w Kinie Muranów: pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” inauguracją cyklu „W kinie i w Sukcesie – Ulubiony Klub Filmowy”

Gutek Film i Magazyn „Sukces” zapraszają na specjalny pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” Hirokazu Kore-edy, inaugurujący cykl spotkań „W kinie i w Sukcesie – ulubiony klub filmowy”, prowadzonych przez Dorotę Chrobak.

Plan wieczoru:
19:30 – początek dyskusji
20:00 – początek projekcji

Dyskusję przed filmem poprowadzi dziennikarka filmowa Dorota Chrobak, a jej gościem będzie Aleksandra Janiec – graficzka, miłośniczka japońskiej kultury, estetyki i mediów.

Po projekcji zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez restaurację Znajomi Znajomych oraz na degustację prawdziwej japońskiej nalewki morelowej (umeshu), którą robią bohaterki filmu „Nasza młodsza siostra”. Umeshu zaserwuje jej producent – firma Choya.

Bilety na wydarzenie (pokaz filmu + poczęstunek + kieliszek Umeshu) w cenie 20 zł.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/Wkinie_wSukcesie/

——————————-

DOROTA CHROBAK – dziennikarka filmowa. Od ponad dziesięciu lat pisze („Przekrój”, „Film”, „Sukces”, „Usta”) i opowiada (Radio PiN, Polsat News 2) o kinie wraz z przyległościami. Jeśli nie ogląda filmów, czyta książki. Jej ulubione (ostatnio) tytuły to „Dzicy detektywi” Roberto Bolano i „Jeśli zimową nocą podróżny” Italo Calvina.

ALEKSANDRA JANIEC – graficzka, miłośniczka japońskiej kultury, estetyki i mediów. Przez kilka miesięcy zdobywała doświadczenie w Tokio – w działach graficznych magazynów Vogue Japan i Casa Brutus oraz w słynnej agencji RCKT, w której pomagała przy organizacji wystaw, pokazów, kampanii reklamowych i strategii marketingowych. Obecnie pracuje nad stworzeniem WAS RAW, platformy łączącej japońskich oraz zachodnich artystów i przedstawicieli zawodów kreatywnych.

OPIS FILMU
Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Na tegorocznej ceremonii nagród Japońskiej Akademii Filmowej (japońskich Oscarów) film otrzymał 5 statuetek, w tym dla Najlepszego Filmu, Reżysera oraz za Najlepsze Zdjęcia, tym samym stając się najlepszym japońskim filmem minionego roku.